ועדה מייעצת

Home » ועדה מייעצת

ועדה מייעצת

ווליו בייס – ועדה מייעצת

תפקידה העיקרי של הועדה המייעצת של ווליו בייס היא לתרום בבניית האסטרטגיה ארוכת הטווח של החברה בארץ ובחו”ל. הועדה כוללת מספר חברים בעלי ניסיון בינלאומי עשיר בתחומי הכלכלה, פיננסיים, ממשל, וטכנולוגיה

חברי הועדה תורמים מהנסיון, הקשרים, והידע הרחב שלהם לגבי התפתחויות כלכליות, פוליטיות וטכנולוגיות והשפעתם על השווקים הפיננסים בארץ ובעולם. כמו כן, חברי הועדה מסייעים בהעמקת קשרי הקבוצה עם גופים מוסדיים ובפיתוח קשרים עם גופים בינלאומיים מובילים

לחברי הועדה נסיון של עשרות שנים בתפקידי מפתח במגזר הפרטי והציבורי במהלכן הניעו רפורמות ותהליכים היסטוריים ומשמעותיים בארץ ובחו”ל

עידו נויברגר, מנכ”ל ווליו-בייס: הועדה תמלא תפקיד חשוב בבניית אסטרטגיית ההתרחבות של קבוצת ווליו בייס ותסייע בקידום שיתופי פעולה חוצי גבולות עם  חברות בינלאומיות מהשורה הראשונה בעולם

חברי הועדה

פרופ' יעקב פרנקל, יו"ר הועדה

פרופ’ יעקב פרנקל משמש כיום כיו”ר מועצת הנאמנים של קבוצת השלושים (G-30), קבוצה פרטית הכוללת 30 נגידים ושרים לשעבר מהמדינות המובילות בעולם. פרופ’ פרנקל הינו יועץ בכיר של קרן העושר הסינגפורית Temasek, חבר הועדה מייעצת הבינלאומית של הבנק לפיתוח סין (China Development Bank), וכמו כן עמית ב-Econometric Society, International Economic Association, American Academy of Arts & Science וב- Competitive Market Advisory Council (CMAC) של ה-CME Group. הוא גם מכהן כיו”ר חבר הנאמנים של אוניברסיטת ת”א וכיו”ר מכון פרנקל-צוקרמן לכלכלה גלובלית.

עד לאחרונה כיהן פרופ’ פרנקל כיו”ר חברת ג’י.פי מורגן צ’ייס אינטרנשיונל (2009-2020),סגן יו”ר קבוצת AIG (2004-9), וכיו”ר מריל לינץ’ אינטרנשיונל (2000-2004). בין 1991 ל-2000 כיהן פרופ’ פרנקל במשך שתי כהונות כנגיד בנק ישראל. במהלך תקופה זו הנהיג רפורמות חשובות אשר תרמו לריסון האינפלציה, לפיתוח השווקים הפיננסיים, לליברליזציה של שוק מטבע החוץ, ולשילוב המשק הישראלי בכלכלה הגלובלית.

בין השנים 1987 ל-1991 כיהן ככלכלן הראשי וראש המחקר של קרן המטבע הבינלאומית (IMF). קודם לכן , כיהן כחבר הפקולטה באוניברסיטת שיקגו, שם שימש כפרופסור לכלכלה ועמד בראש הקתדרה לכלכלה בינלאומית על שם דיוויד רוקפלר.

במהלך השנים זכה פרופ’ פרנקל בתארי כבוד, בפרסים ואותות שונים מממשלות ואוניברסיטאות מובילות ברחבי העולם ופרסם מאמרים וספרים רבים בנושאי כלכלה ושוק ההון. פרופסור פרנקל הוא חתן פרס ישראל לכלכלה.

עידו אהרוני

מר עידו אהרוני משמש כפרופסור ליחסים בינלאומיים באוניברסיטת ניו יורק. מר אהרוני נחשב למומחה בעל שם עולמי לדיפלומטיה ציבורית ולמיתוג מדינות. למר אהרוני ותק של למעלה מ-25 שנה בשירות החוץ של ישראל, בהן שימש כקונסול הכללי של ישראל בניו יורק (בעל הכהונה הארוכה ביותר אי פעם בתפקיד זה). כמו כן, בשנות ה-90 ובשנות ה-2000 המוקדמות שירת בתפקידי קונסול בלוס אנג’לס ובניו-יורק.

מר אהרוני הינו חבר ב-International Advisory Council של חברת האסטרטגיה APCOוכמו כן הינו שותף-מייסד בחברת הייעוץ Emerson Rigby ובחברת ההשקעות EA2K. כמו כן הוא משמש כשגריר בינלאומי במכבי העולמית וכיו”ר פורום צ’רני לדיפלומטיה חדשה. למר אהרוני היכרות יוצאת דופן עם הקהילות היהודיות בתפוצות ובשנים 2013 ו-2019, נכלל ברשימת-100 האנשים המשפיעים ביותר בעולם היהודי שנבחרה על ידי מגזין החדשות ‘אלגמיינר’.

ד"ר גיורא ירון

ד”ר גיורא ירון משמש כיום כדירקטור במספר חברות פרטיות וציבוריות מובילות וכן כחבר הועדה המייעצת של משרד הביטחון. ד”ר ירון פעיל בתחום מדעי החיים ובמסגרת זאת הוא מכהן כיו”ר דירקטוריון איתמר מדיקל (חברה ציבורית שמניותיה נסחרות הן בבורסה בתל אביב והן בבורסת הנאסד”ק) אותה ייסד בשנת 1997. ד”ר ירון אף מכהן כדירקטור בחברת הטכנולוגיה Amdocs הנסחרת אף היא בבורסה בתל אביב ובנאסד”ק.

ד”ר ירון משמש כמשקיע/כמייסד פעיל במגוון חברות היי טק העוסקות בתחומים מגוונים כגון מחשוב ענן וציוד רפואי. במהלך הקריירה הענפה שלו בעולם הטכנולוגיה, הוביל ד”ר ירון מספר רב של עסקאות מיזוג ומכירה של חברות שונות לענקיות הטכנולוגיה הבינלאומיות וכמו כן למספר הנפקות של חברות ישראליות בבורסת הנאסד”ק. עד לאחרונה שימש ד”ר ירון כיו”ר רמות, חברת מסחור הפטנטים של אוניברסיטת תל אביב וכיו”ר הועד המנהל של אוניברסיטת תל אביב.

במסגרת קריירה יזמית ענפה, ד”ר ירון ייסד והשקיע בחברות שונות בתחומי ההיי-טק ומדעי החיים בינהן: P-CUBE ו-PentaCom (שתיהן נרכשו על ידי סיסקו), Qumranet (נרכשה על ידי חברת התוכנה Redhat), Exanet (נרכשה ע”י Dell), Hyperwise Security (נרכשה ע”י Checkpoiunt) וכמו כן ב Qwilt, Excelero, Equalum, Aqua Security, Vulcan Security, CyberPion, Affogato ו Apolicy

ד”ר ירון היה יו”ר Comsys, שנמכרה בחלקים לחברות Conexant ו-Texas Instruments וכמו כן שימש כיו”ר חברת התוכנה מרקורי. בין השנים 1992-1995 כיהן ד”ר ירון כנשיא חברת Indigo אותה גם הוביל להנפקה ראשונית בנאסד”ק. במהלך השנים זכה ד”ר ירון במספר פרסים בתחומי הטכנולוגיה ואף פרסם מספר מחקריים מדעיים.